Paweł Wimmer - blog towarzyszący kursowi języka HTML w Helionie. Założony 10 czerwca 2006.
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zakładki:
A teraz ebooki
A to moje
Abonowane kanały Youtube
Adresy e-mail
Agregatory
Blogi
Książki i ebooki
Kursy polecane
Software
Witrynydarmowe liczniki - od 17.02.2008

Nowości Helionu


Skopiuj CSS
wtorek, 05 lutego 2013
Duża promocja na ebooki webmasterskie

Należący do Helionu Ebookpoint od 5 do 10 lutego organizuje promocję na webmasterskie ebooki - 40% zniżki. A poniżej link do premierowego ebooka z serii Nieoficjalny podręcznik.

"HTML5. Nieoficjalny podręcznik", ebook - Matthew MacDonald - Ebookpoint.pl

13:55, prwimmer , eBooki
Link Komentarze (28) »
wtorek, 11 grudnia 2012
Webmasterskie bestsellery

Coraz więcej ciekawych tytułów można kupić w wersji elektronicznej, która jest po prostu wygodna w nawigacji i wyszukiwaniu treści. Polecam zatem parę webmasterskich i webeveloperskich bestsellerów w zaprzyjaźnionym Ebookpoint (to bundle druk+ebook):

"CSS3. Tworzenie nowoczesnych stron WWW" - Łukasz Pasternak - Ebookpoint.pl

"JavaScript. Aplikacje WWW" - Alex MacCaw - Ebookpoint.pl

"Splątana sieć Przewodnik po bezpieczeństwie nowoczesnych aplikacji WWW" - Michal Zalewski - Ebookpoint.pl

A przypominam też przy okazji swój poradnik dla studentów - jak tworzyć w Wordzie aparat naukowy w pracy naukowej i dyplomowej.

"Akademickie narzędzia Microsoft Word 2007" - Paweł Wimmer - Ebookpoint.pl

13:04, prwimmer , eBooki
Link Komentarze (18) »
poniedziałek, 03 września 2012
Akademickie narzędzia Microsoft Word - rekomendacja

Z satysfakcją odnotowuję rekomendację udzieloną mojemu ebookowi "Akademickie narzędzia Microsoft Word 2007" (wyd. w Ebookpoint - wyd. Helion) przez dr. Emanuela Kulczyckiego, nauczyciela akademickiego, adiunkta w Insty­tu­cie Filo­zo­fii Uni­wer­sy­tetu im. Adama Mic­kie­wi­cza w Pozna­niu, zajmującego się teorią komunikacji.

Odsyłam zatem do wpisu dr. Kulczyckiego oraz do samego ebooka (dostępny w trzech formatach, ePub, Mobi i PDF).

14:09, prwimmer , eBooki
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 03 kwietnia 2012
Ebook “Akademickie narzędzia Microsoft Word 2007”

Na platformie Ebookpoint.pl pojawił się mój ebook zatytułowany "Akademickie narzędzia Microsoft Word 2007". To leciutko odświeżona graficznie wersja publikacji wydanej paręnaście miesięcy temu w Virtualo.pl, ciut droższa (jednak poniżej 10 zł), za to w trzech wersjach do pobrania (PDF, ePub, Mobi) i bez DRM (ze znakiem wodnym).

Temat to moja nieustająca Idée fixe - narzędzia potrzebne do tworzenia tzw. aparatu naukowego, do poprawnego technicznie i nośnego informacyjnie skonstruowania pracy naukowej i dyplomowej, a więc wszystkich spisów i indeksów, nawigacji, stopek i nagłówków, przypisów, cytatów, bibliografii, odsyłaczy, konspektów. Jest też nieco o tworzeniu stron tytułowych publikacji i dodatek o SmartArt.

Odbiorcy (potencjalni, ma się rozumieć) to ponad milion studentów piszących w Wordzie prace naukowe i dyplomowe. Zbliża się kolejny termin oddawania prac magisterskich, więc taka wiedza jest jak znalazł. W perspektywie myślę o wersji dla Worda 2010, ale muszę go dopiero kupić.

http://ebookpoint.pl/ebooki/akademickie-narzedzia-microsoft-word-2007-pawel-wimmer,s_0301_ebook.htm

18:13, prwimmer , eBooki
Link Komentarze (10) »
środa, 01 lutego 2012
Ebookpoint współpracuje z Dropboksem

Cytuję informację prasową Helionu o nowej usłudze platformy ebookowej Ebookpoint.pl, która wystartowała trzy miesiące temu, a o której pisałem na początku listopada.

Jak pamiętamy, wydawnictwo Helion zrezygnowało w nowej księgarni z uciążliwych zabezpieczeń DRM, wprowadziło do oferty książki w 3 formatach (epub, mobi, PDF) dostępnych dla Czytelników w pakiecie. Co więcej, księgarnia wykorzystała możliwość bezpośredniego przepływu treści na czytnik Amazon Kindle. Zakupionego w ebookpoint.pl ebooka w formacie mobi Czytelnik może wysłać bezpośrednio na swój czytnik Amazon Kindle.

Tym razem ebookpoint.pl wprowadza kolejne ciekawe udogodnienie dla swoich czytelników. Właśnie uruchomiona została synchronizacja książek z biblioteki ebooków na koncie użytkownika z platformą Dropbox. Nowa usługa pozwala jednym kliknięciem myszy wysłać ebooka na konto w chmurze Dropboxa. Rozwiązanie to umożliwia jeszcze szybszy i wygodniejszy dostęp do ebooków Helionu niezależnie od tego, czy czytasz książki na komputerze, tablecie czy smartfonie, i bez względu na miejsce, w którym się znajdujesz. Na uwagę zasługuje fakt, że takie rozwiązanie to nowość na polskim rynku.

11:28, prwimmer , eBooki
Link Komentarze (10) »
czwartek, 03 listopada 2011
Ebookpoint - nowy świat ebooków z Helionu

Jak wspomniałem kilka dni temu, Helion zapowiedział rewolucję na rynku ebooków. Od 3 listopada, 9 rano, działa nowa platforma sprzedaży ebooków, mianowicie ebookpoint.pl.

Najważniejszą nowością, która w znaczący sposób redefiniuje rynek ebooków, jest rezygnacja z DRM (Digital Rights Management), czyli bardzo nielubianej przez użytkowników techniki zabezpieczania ebooków, a w zamian wprowadzono znak wodny. Najpopularniejsza technika DRM, mianowicie ADEPT, przywiązuje w pececie ebooki do mało komfortowego czytnika Adobe Digital Editions. Helion wychodzi naprzeciw mnożącym się coraz częściej postulatom i rezygnuje z tego zabezpieczenia. Jak mówi komunikat prasowy:

Brak zabezpieczania DRM oznacza, że ebooki mogą być czytane bez ograniczeń sprzętowych i programowych. Można je otworzyć na dowolnym czytniku i komputerze. Zastosowane rozwiązania pozwalają na lekturę bez względu na zainstalowany system operacyjny i dowolnej liczbie urządzeń.

Drugą ważną nowością jest udostępnienie trzech formatów jednocześnie - stronicowanego PDF i niestronicowanych ePub i Mobi. Gdy kupisz jedną wersję, masz prawo pobrać ze swojego konta także pozostałe, bez żadnych opłat. A dlaczego Mobi? To niezwykle ciekawa sprawa! Śmiała polityka cenowa Amazona i dobra jakość techniczna Kindle'a spowodowały, że własnościowy format Mobi odparł na razie atak otwartego ePuba. Zamiast więc ulec ePubowi, Mobi wdarł się "na salony" i zmusza coraz więcej wydawców do uwzględnienia go w planach wydawniczych, wychodząc z własnych opłotków. Zauważmy, że ceny najnowszego Kindle'a są tak atrakcyjne, iż może się on szybko stać najbardziej popularnym urządzeniem z e-inkiem w Polsce - o ile już nie jest. Jest już parę tysięcy polskich tytułów (gros to jednak teraz klasyka), a Amazon przymierza się do wejścia na nasz rynek, co mogłoby nastąpić w przyszłym roku. Ciekawe przy tym, czy uruchomiona też zostanie polska wersja Kindle Direct Publishing, czyli platformy self-publishingu.

Wypróbowałem zakup książki - po zalogowaniu się na konto przeszedłem po prostu procedurę kupowania, a po przesłaniu pieniędzy z banku internetowego pobrałem trzy elektroniczne wersje ebooka. Sam Kindle'a akurat nie mam, ale oczywiście można skorzystać z czytnika software'owego Amazona lub Calibre.

I jeszcze jedna sprawa - zacytuję tu znowu komunikat prasowy:

Helion pokazał jak przygotować ofertę książek w szybko zmieniających się realiach rynku książki. Prezentuje rozwiązania, których obawiają się wydawcy. Jednocześnie organizuje czytelników wokół kluczowych dla rynku ebooków postulatów - jednym z pierwszych jest zrównanie stawek VAT do poziomu 5% dla książki drukowanej i elektronicznej http://www.petycje.pl/7971

Sam także złożyłem tam podpis, bo obecną sytuację uważam za wysoce szkodliwą dla rynku ebooków.

08:34, prwimmer , eBooki
Link Komentarze (10) »
poniedziałek, 17 stycznia 2011
Moje ebooki - poprawione spisy treści

W trakcie konwersji w Virtualo.pl do moich ebooków wkradł się błąd, który utrudnił korzystanie ze spisów treści w lewym panelu czytnika Adobe Digital Editions. Zaalarmowałem firmę, podobno wszystko już jest w porządku - zakupionego ebooka można pobrać ponownie, zatem jeśli ktoś zauważył jakieś problemy, może skorzystać z nowej wersji.

22:22, prwimmer , eBooki
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 03 stycznia 2011
Self-publishing - ostrożny optymizm

Jestem winien opis nowej platformy self-publishingowej, jaką jest Wydaje.pl, ale rozmaite obowiązki ciągle mnie od tego odrywały. Postaram się to zrobić w najbliższym czasie, na razie sygnalizując jej obecność. To zresztą kolejna platforma po Virtualo.pl i Poczytaj.to, zatem coś się dzieje na naszym rynku.

Google ebookstore na razie nie jest dla nas dostępny - nie tylko self-publishing, ale nawet kupowanie, więc mając tylko nadzieję na wejście Google na nasz rynek, odkładamy chwilowo sprawę ad acta.

Antique German Continental Typewriterphoto C 2009 Valeriana Solaris | more info (via: Wylio)

W Virtualo.pl, gdzie się całkiem poważnie zaangażowałem w pisanie, obok pięciu moich ebooków pojawił się jeszcze jeden, ale wiem, że firma negocjuje z kolejnymi autorami, więc pewnie zima będzie okresem bardziej gremialnego wejścia autorów i nie będę już tam osamotniony. Na razie nie mam żadnych danych liczbowych - zresztą umowa autorska z Virtualo obliguje mnie do zachowania szczegółowych wyników w dyskrecji - a jedyne co wiem, to obecność wszystkich pięciu ebooków na liście bestsellerów, przy czym "Napisz pracę dyplomową w Word 2007" wspiął się nawet dzisiaj na piąte miejsce, co jak na konkurencję ponad 7 tys. tytułów rokuje nadzieję na lepsze czasy dla autorów piszących w tym systemie. Nie mam pewności, na ile jest to zasługa treści, a na ile ekstremalnie niskich cen moich ebooków, ale myślę, że znaczenie ma jedno i drugie. Swoją drogą, obserwuję czasem ebooki w trzycyfrowych cenach i nie wiem, co mam sądzić o ich wydawcach.

Zachęcam zatem potencjalnych autorów do pisania - w systemie self-publishingu można uzyskać nawet do 50% ceny sprzedaży, aczkolwiek pokaźne 22% dochodu zabiera mi minister Rostowski. Niestety, ebooki są traktowane przez fiskusa po macoszemu, dużo gorzej niż książki papierowe.

Nie mam wątpliwości, że ebooki mają ładną przyszłość - jesteśmy dopiero na początku tej drogi i będzie tylko lepiej. Problem jedynie w tym, by autorzy nie umarli z głodu, zanim rynek zacznie dobrze funkcjonować. Obawiam się, że na razie pisać można jedynie po godzinach - za jakiś czas z pewnością będzie można jednak z tego żyć.

00:46, prwimmer , eBooki
Link Komentarze (24) »
środa, 29 grudnia 2010
Jak opracować świąteczne zdjęcia i filmy - autoreklama

Najprościej i najwygodniej - a już na pewno najtaniej - w bezpłatnym wideoedytorze Windows Live Movie Maker 2011. Dokładną instrukcję obsługi znajdziesz w moim ebooku zatytułowanym "Domowy filmowiec. Windows Live Movie Maker 2011", opublikowanym ostatnio w Virtualo.pl (bestsellerowym, a jakże...).

Właściwie powinienem w tej autoreklamie coś zaśpiewać, może zatańczyć, zrobić jakieś miny, ale moje zdolności autopromocyjne są nader marne, więc darujcie, poprzestanę na słowach.

Swoją drogą, brakuje mi statystyk wykorzystania tego rodzaju oprogramowania. Polacy mają miliony cyfrowych aparatów fotograficznych i kamer filmowych, ciekaw zatem jestem, ilu użytkowników wrzuca po prostu filmiki do YouTube, a ilu podchodzi do sprawy ambitniej i edytuje swoje filmy, robiąc z nich coś bardziej atrakcyjnego. W każdym razie zabawa z wideoedytorem sprawia autentyczną frajdę, bo możemy się pobawić w reżysera, scenarzystę i montażystę w jednej osobie.

Sam bardzo często opracowuję swój fotograficzno-filmowy urobek i rozsyłam zainteresowanym krewnym i znajomym, którzy lubią się po prostu pooglądać. Swoją drogą, we wspomnianym ebooku opisuję obszernie, jak sporządzić płytę DVD ze swoimi filmami, z (pół)profesjonalnie przygotowanym interfejsem (tzw. DVD Authoring), którą można obejrzeć nie tylko w komputerze, ale i w telewizorze - dla wielu osób obejrzenie samego siebie w telewizorze jest dużą atrakcją.


A U T O R E K L A M A

Moje ebooki w Virtualo.pl

17:47, prwimmer , eBooki
Link Dodaj komentarz »
środa, 22 grudnia 2010
Mój nowy ebook - Windows Live Writer 2011

W Virtualo.pl znajdziesz mój nowy ebook - "Bloguj jak mistrz. Windows Live Writer 2011". O napisaniu podręcznika do tego znakomitego edytora blogów myślałem już od dawna, a zdecydowałem się w chwili, gdy ukazała się wersja 2011, która umacnia wiodącą pozycję programu Microsoftu w tej kategorii oprogramowania.

Ebook jest przeznaczony dla użytkowników o dowolnym stopniu zaawansowania, ale są dwa istotne ograniczenia. Po pierwsze, WLW2011 pracuje w środowisku Windows Vista i Windows 7 (obecnie, według statystyk Ranking.pl, to jakieś 35% polskich internautów), po drugie, jest przeznaczony dla osób piszących na platformach WordPress, Blogger i Blox.pl. Z przykrością stwierdziłem, że blogerzy Onetu, Interii czy Wirtualnej Polski nie są potencjalnymi czytelnikami, gdyż ich platformy nie wdrożyły niezbędnego tu protokołu Metaweblog API.

Mogę za to szczególnie zachęcić użytkowników liczącej już ponad 200 tys. blogów społeczności Blox.pl - mojej macierzystej platformy, z której sam korzystam już od 4,5 roku. Zapraszam też posiadaczy blogów w Bloggerze, o którym napisałem niedawno osobny ebook dostępny w Virtualo.

Na 130 stronach ebooka napisałem szeroko o współpracy Windows Live Writera z blogami (zakładanie blogów na trzech obsługiwanych platformach i tworzenie powiązań edytora z nimi), a także z zewnętrznymi usługami, zwłaszcza składnicami grafik. Opisałem też garść przydatnych wtyczek dostępnych w witrynie Microsoftu. Wyjaśniłem opcje konfiguracyjne edytora, napisałem obszernie o technikach wprowadzania najrozmaitszych elementów treści, jak grafika, wideo, teksty matematyczne, kalendarze, pliki biurowe, mapy czy muzyka.

To pierwsza tak obszerna praca o Windows Live Writerze - do tej pory ukazywały się jedynie skromne przyczynki - rozmaite porady umieszczane w polskiej blogosferze. Mam nadzieję, że zachęcę wiele osób do korzystania z tego świetnego programu, który może obsłużyć jednocześnie blogi umieszczone na rozmaitych platformach.

A na tapecie jest w tej chwili "Poczta Gmail", którą piszemy wspólnie ze znajomym informatykiem ze Śląska - to będzie duża praca, w której obszernie zostanie potraktowany także Gmail dla użytkowników mobilnych. Przewidujemy w tej chwili, że ukaże się w drugiej połowie stycznia.

17:01, prwimmer , eBooki
Link Komentarze (3) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6