Paweł Wimmer - blog towarzyszący kursowi języka HTML w Helionie. Założony 10 czerwca 2006.
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zakładki:
A teraz ebooki
A to moje
Abonowane kanały Youtube
Adresy e-mail
Agregatory
Blogi
Książki i ebooki
Kursy polecane
Software
Witrynydarmowe liczniki - od 17.02.2008

Nowości Helionu


Skopiuj CSS
niedziela, 09 grudnia 2012
Społeczności, społeczności…

Kilka dalszych polskich społeczności powstałych w ostatnich godzinach w Google+, a które mogą zainteresować szerszą publiczność.

Trzy z nich odnotowują powstawanie społeczności - polecam tutaj zatem:

Polska - Katalog społeczności - Google+

Społeczności - Google+

Social Media Polska - Google+

Z ciekawych przykładów:

Wikipedia Polska - Google+

Kindle.pl - Google+

Pogawędki o matematyce - Google+

Nauka - Google+

Książki (Polska) - Google+

23:01, prwimmer , Linki
Link Komentarze (9) »
piątek, 07 grudnia 2012
Społeczności w Google+

Wieczorem, 6 grudnia, Google uruchomił Społeczności, czyli de facto odpowiednik grup tematycznych w Facebooku. Bardzo ich brakowało, a teraz Google ma już chyba wszystkie główne narzędzia do utrzymania uwagi publiczności - do tej pory zdecydowanie przegrywał konkurencję, mierząc w liczbie minut spędzanych miesięcznie w serwisie.

Założyłem grupę Esperanto, do której zapraszam wszystkich zainteresowanych. To grupa o zasięgu światowym, nie ograniczam jej bynajmniej do polskiego środowiska. Językiem komunikacji jest naturalnie esperanto.

Esperanto - Google+

Polecam też grupę założoną przez Bartka Danowskiego, ebooki - liczna, żywa i ciekawa:

eBooki (Polska) - Google+

10:59, prwimmer , Linki
Link Komentarze (7) »
sobota, 20 października 2012
Blog Witalni

Pod adresem Witalni, na platformie Blogger, został uruchomiony blog poświęcony rozmaitym aspektom zdrowego życia. Tworzy go grupa osób - to dopiero skromny początek, ale mamy nadzieję, że blog się sukcesywnie rozwinie.

Zdjęcie z jednego z wpisów - masowy bieg Biegnij Warszawo.

10:25, prwimmer , Linki
Link Komentarze (5) »
czwartek, 27 października 2011
Rewolucja nadciąga z Helionu

Gliwicki Helion, potentat wśród polskich wydawców książki informatycznej (połowa obrotów całego rynku), wszedł jakiś czas temu także na rynek ebooków. A teraz, 3 listopada, zamierza ujawnić działania, które zdaniem firmy będą stanowić rewolucję na polskim rynku ebooków. Na razie można się zapoznać ze stronami:

http://ebookpoint.pl/

http://www.facebook.com/ebookpointPL

Testuję mechanizmy witryny ebookpoint, ale na razie nie mogę ujawniać szczegółów, odsyłając Czytelników do premiery 3 listopada. W każdym razie zapowiada się interesująco.

16:43, prwimmer , Linki
Link Komentarze (5) »
środa, 19 października 2011
Chochlik drukarski - pogotowie poligraficzne

Rekomenduję zaprzyjaźnioną witrynę - Chochlik drukarski.

 • "Chochlik drukarski - pogotowie poligraficzne" to:
  • miejsce dla wszystkich osób zainteresowanych poligrafią, marketingiem, grafiką i designem.
  • miejsce rozmów grafików z drukarzami i klientów z drukarniami
  • miejsce spotkania osób pracujących w drukarni z osobami przygotowującymi prace do druku
  • miejsce zdobywania wiedzy i miejsce dzielenia się nią.
  • miejsce niesienia sobie pomocy, a nie przekonywania innych do osobistych racji.
 • "Chochlik drukarski" to pogotowie ratunkowe dla osób będących w pilnej potrzebie (poligraficznej oczywiście).
 • Swoim fanom "Chochlik drukarski" oferuje także możliwość gratisowego druku ulotek i wizytówek, a przy innych publikacjach prostych możliwość taniego druku w ramach optymalizacji arkusza drukarskiego

Więcej znajdziecie na:

 • www.facebook.com/chochlikdrukarski
 • www.chochlikdrukarski.com.pl

Kontakt: chochlik@print4all.pl

Chochlik drukarski

09:58, prwimmer , Linki
Link Komentarze (7) »
poniedziałek, 17 października 2011
Promujemy Blogersów

Niedługo powinien się ukazać film o blogerach. A na razie promujemy stronę filmu.

blogersi-300x150-v3

08:00, prwimmer , Linki
Link Komentarze (5) »
sobota, 27 sierpnia 2011
Nowa wersja Studia Opinii

Od kilku dni funkcjonuje nowa wersja portalu publicystycznego Studio Opinii, kierowanego przez Stefana Bratkowskiego. Starsza będzie pełnić rolę archiwum z tekstami, których zresztą zgromadziło już kilka tysięcy.

Dla osób, które nie znają jeszcze Studia - to redagowany portal (nie blogowisko, co ważne), o profilu centrowym, czasem odchylający się w lewo, natomiast bardzo rzadko w prawo. Politycznie sprzyja raczej Platformie niż PiS-owi, a choć polityka z natury ma tam relatywnie największy udział, portal publikuje teksty o zróżnicowanej tematyce, w tym ekonomiczne, naukowe czy kulturalne.

Nowe SO (oparte na silniku WordPress):
http://studioopinii.pl/

Stare SO (oparte na silniku Webnode):
http://alfaomega.webnode.com/

03:15, prwimmer , Linki
Link Komentarze (8) »
środa, 24 sierpnia 2011
Hurtowe zaproszenie do Google+

Wypróbuję technikę rozdawania zaproszeń do Google+ (150 zaproszeń), udostępnioną niedawno przez Google - wystarczy kliknąć ten link. WYCZERPANE

A jeśli dasz się zaprosić, to mój profil znajdziesz tutaj.

Zaś wideotutorial pokazujący podstawowe techniki posługiwania się Google+ (nakręcony w połowie lipca), jest dostępny w YouTube, pod adresem:

http://www.youtube.com/watch?v=ekkPdZtma_o

07:00, prwimmer , Linki
Link Komentarze (13) »
piątek, 05 sierpnia 2011
Utilitia dla webmasterów

Polski startup Utilitia jest serwisem dla webmasterów przeznaczonym do kontroli budowanych witryn internetowych. Zacytuję tu informację prasową od Michała Dziwisza:

Spółka Utilitia powołana została do życia przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego, która od kilku lat monitoruje dostępność polskich witryn internetowych. Podczas częstych testów przeprowadzanych przez pracowników fundacji, pojawił się pomysł stworzenia uniwersalnego i automatycznego narzędzia, będącego w stanie samodzielnie oraz obiektywnie ocenić dostępność danej strony lub portalu internetowego. Usługi, która oprócz wykrycia nieprawidłowości będzie mogła zaproponować administratorom i właścicielom witryn, sposób usunięcia odnalezionych błędów.

Jak to działa?

Aby skorzystać z Utilitii wystarczy w pole edycyjne wpisać adres serwisu do skontrolowania, zaznaczyć wybrane testy i kliknąć przycisk Rozpocznij Analizę. Czas trwania analiz zależy od liczby podstron, wybranych testów i stopnia skomplikowania serwisu. Efektem końcowym jest raport wynikowy.

Co w środku?

Utilitia oprócz narzędzi związanych z dostępnością (accessibility), wyposażona jest w kilka dodatkowych, innowacyjnych rozwiązań przydatnych administratorom i właścicielom stron internetowych. Jednym z nich jest moduł sprawdzający poprawność odnośników osadzonych na witrynie, tzw. linkchecker. Umożliwia nie tylko weryfikację składni samych linków ale także kontroluje czy pod danym adresem znajduje się docelowa strona. Różne walidatory języków HTML, w tym także HTML5, CSS oraz inne narzędzia niezbędne dla deweloperów stanowią integralną część Utilitii. Wszystko w jednym miejscu - wygodnie i pod ręką.

Co dalej?

Usługa Utilitia właśnie opuściła laboratorium programistyczne i przeszła do fazy testów zewnętrznych. Mamy nadzieję, że analizy prowadzone przez użytkowników ujawnią błędy, których nie udało się wykryć w trakcie wewnętrznych kontroli. Te cenne uwagi pozwolą nam stworzyć bardziej niezawodne narzędzie, które docelowo chcemy udostępnić na otwartych licencjach. W okresie testowym narzędzie oferowane jest bezpłatnie.

Po zarejestrowaniu można zbadać do 100 stron serwisu, natomiast bez rejestracji możliwe jest przeanalizowanie jednej. http://validator.utilitia.pl/

13:26, prwimmer , Linki
Link Komentarze (6) »
poniedziałek, 18 lipca 2011
Konkurs w blogu webmasterskim lubik.info

We wtorek 19 lipca uruchamiany jest konkurs, na który zaprasza autor blogu lubik.info. Oddaję mu tu głos (po znajomości z Google+):

Za pośrednictwem bloga Pana Pawła Wimmera, chciałbym zaprosić wszystkich czytelników do udziału w konkursie, który organizuje na łamach swojego serwisu lubik.info.

Blog, który założyłem ponad rok temu z założenia miał być miejscem, gdzie dzielę się swoimi doświadczeniami z zakresu tworzenia stron internetowych. Niespodziewanie, zainteresowanie serwisem szybko rosło, więc postanowiłem nadać mu formę dziennika z najciekawszymi wiadomościami dla wszystkich, którzy profesjonalnie, jak i hobbystycznie, zajmują się tworzeniem stron WWW. Mogę śmiało i może trochę nieskromnie powiedzieć, że serwis prężnie się rozwija - na tyle, że udało się zdobyć sponsora do pierwszego konkursu. Polega on na wymyśleniu nowego, lepszego sloganu dla mojego serwisu. Aktualny nie jest do końca atrakcyjny, w związku z tym serdecznie zapraszam wszystkich kreatywnych czytelników do wzięcia w nim udziału. Przewidziane nagrody dla najlepszych dwóch propozycji to atrakcyjne plany hostingowe. Wszystkich zainteresowanych zapraszam pod adres lubik.info/konkurs

Pozdrawiam

Sebastian Łubik

Adres profilu Sebastiana Łubika w Google+: https://plus.google.com/106005511956641138588/posts

21:17, prwimmer , Linki
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 46