Paweł Wimmer - blog towarzyszący kursowi języka HTML w Helionie. Założony 10 czerwca 2006.
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zakładki:
A teraz ebooki
A to moje
Abonowane kanały Youtube
Adresy e-mail
Agregatory
Blogi
Książki i ebooki
Kursy polecane
Software
Witrynydarmowe liczniki - od 17.02.2008

Nowości Helionu


Skopiuj CSS
środa, 05 grudnia 2012
Świąteczny Pakiet Plus w Ebookpoint

600 książkowych bundli (zestawów druk plus ebook) przygotował Helion na święta (ważne do 14 grudnia). Najlepiej zacytować ofertę firmy:

Klasyczna wersja drukowana dostarczona przez księgarnię pod wskazany adres pocztowy, dodatkowo uzupełniona zostaje formatami elektronicznymi. Tuż po zakupie odnajdziesz je na swoim koncie w księgarni w Bibliotece ebooków. Sam decydujesz jakie formaty są Ci potrzebne. Książki dostępne w postaci w tej kategorii posiadają bowiem 3 opcje wyboru: zakup wersji drukowanej, zakup pakietu Druk PLUS eBook lub wyłącznie wersji elektronicznej (najczęściej w formacie PDF, Pub i Mobi).

Ebook podraża zestaw tylko o 10% ceny drukowanej.

http://ebookpoint.pl/kategorie/druk-plus-ebook

I własny komentarz. Sam coraz częściej korzystam z książki technicznej czy językowej w postaci elektronicznej. Zakup Kindle Touch okazał się bardzo udany i w moim czytniku pojawiło się już wiele tytułów - czy to kupionych w Ebookpoint, czy też w samym Amazonie, gdzie jest mnóstwo książeczek po kilka dolarów. Co więcej, wersje Mobi kupione w Ebookpoint posyłam jednym kliknięciem z poziomu księgarni na swoje konto w Amazonie, skąd automatycznie spływają mi do czytnika. Polecam.

niedziela, 08 lipca 2012
“Zajęcia komputerowe z pomysłem” - podręcznik dla szkoły podstawowej

Wspólnie z Anną Wysocką napisaliśmy podręcznik informatyki dla czwartej klasy szkoły podstawowej - gros materiału papierowego napisała p, Wysocka (nauczycielka i metodyk z Cieszyna), ja się koncentrowałem bardziej na stronie elektronicznej.

Zajęcia komputerowe z pomysłem

Oprócz 160-stronicowego podręcznika drukowanego jest też sporo ćwiczeń i sprawdzianów w witrynie WSiP, słowniczek pojęć w języku polskim, napisałem też liczący ok. 1300 haseł angielsko-polski tematyczny słowniczek pojęć komputerowych, a najwięcej pracy - dosłownie setki godzin - zabrała duża kolekcja screencastów. Zrobiłem ich gdzieś koło 80, każdy po kilka do maksymalnie kilkunastu minut pokazujących korzystanie z oprogramowania i usług webowych. Naturalnie podręcznik jest napisany według nowej podstawy programowej.

Wyszło chyba nieźle, mam nadzieję, że tak wszechstronna oferta papierowo-elektroniczna da solidną pozycję konkurencyjną na rynku, na którym o przychylność nauczyciela (a zatem 350 tys. uczniów) walczy 6-8-10 teamów autorskich, a wszyscy przecież mają pojęcie o temacie i potrafią pisać. Sit optimum vincere!

W tej chwili piszemy już podręcznik dla klasy 5, za rok klasa 6.

I strona książki w WSiP:

http://sklep.wsip.pl/produkty/zajecia-komputerowe-z-pomyslem-14905/

wtorek, 26 lipca 2011
HTML5 i CSS3. Standardy przyszłości

Kolejna pozycja webmasterska w Helionie. Ze wstępu:

Przed Tobą doskonały podręcznik, w którym przedstawione zostały wszystkie dostępne sposoby korzystania z nowych możliwości standardów HTML5 i CSS3, także tych, które nie są jeszcze obsługiwane przez część przeglądarek. Każdy rozdział skupia się na określonej grupie problemów i zawiera listę niezbędnych znaczników, funkcji lub mechanizmów. Na początek dokładnie poznasz standardy HTML5 i CSS3, nowe atrybuty i znaczniki strukturalne. Przeczytasz co nieco na temat formularzy i odkryjesz, jak wykorzystać niektóre nowe pola i funkcje. Poznasz rewolucje wprowadzone w CSS3 - nowe selektory, cienie, gradienty, transformacje i sposoby korzystania z czcionek. Dowiesz się, jak HTML5 obsługuje dane audio i wideo oraz nauczysz się używać kanw do rysowania rozmaitych kształtów. A potem stworzysz przykładowe aplikacje działające po stronie klienta, a także zobaczysz, jak HTML5 umożliwia przesyłanie komunikatów i danych między domenami.

Kliknij okładkę:

HTML5 i CSS3. Standardy przyszłości

wtorek, 28 czerwca 2011
Wprowadzenie do HTML5

Helion opublikował właśnie 240-stronicowe "Wprowadzenie do HTML5. Autorytety Informatyki". Z opisu:

Kompletne źródło informacji na temat HTML5 jest w zasięgu Twojej ręki. W trakcie lektury poznasz nowe struktury i ich przeznaczenie oraz zmodyfikowane znaczniki z wcześniejszych wersji. W kolejnym rozdziale zaznajomisz się szczegółowo z nowymi możliwościami formularzy oraz technikami ich tworzenia. W tej wersji projektowanie formularzy to naprawdę czysta przyjemność! Ponadto zobaczysz, jak szybko i łatwo można dodać do strony elementy wideo i audio. Dodatkowo nauczysz się wykorzystywać mechanizmy do przechowywania danych oraz geolokalizacji.

Kliknij okładkę.

Wprowadzenie do HTML5. Autorytety Informatyki

Wprowadzenie do HTML5. Autorytety Informatyki

piątek, 20 maja 2011
Wstęp do HTML5 i CSS3

Helion opublikował właśnie 300-stronicowy "Wstęp do HTML5 i CSS3" Bartka Danowskiego - nazwisko autora gwarantuje rzetelność opracowania, zatem polecam książkę wszystkim webmasterom.

Kliknij okładkę.

Wstęp do HTML5 i CSS3

Wstęp do HTML5 i CSS3

piątek, 04 grudnia 2009
Cholernie dobra książka

Po trzech tygodniach czytania przebiłem się właśnie przez liczącą 2100 stron trylogię "Millenium", autorstwa Stiega Larssona. To pasjonujący thriller polityczny, który trzyma od pierwszej do ostatniej strony - autor, lewicujący szwedzki dziennikarz i pisarz, nie doczekał oszałamiającego sukcesu swojej powieści, umierając na atak serca w wieku zaledwie 50 lat. "Millenium" sprzedało się na świecie w nakładzie kilkunastu milionów egzemplarzy, więc sukcesem cieszyć się może tylko jego rodzina, nam zaś pozostaje żałować, że paskudny los zabrał nam wszystkim 30 lat twórczego życia tego nadzwyczaj utalentowanego pisarza.

Larsson jest za pan brat z techniką komputerową. Komputery i komunikacja pełnią ważną rolę w powieści i widać, że autor ma dobre rozeznanie w tej tematyce - czyta się tu po prostu o rzeczach, z jakimi stykamy się na co dzień. Jak każdy dobry autor powieści sensacyjnej, wykonał ogromny research, by naszpikować książkę mnóstwem faktów, na które nałożył potem fikcję literacką. Pewnie Szwedom czyta się to jeszcze lepiej, bo przecież żyją w powieściowej "topografii". Ja czytałem z tym większym zainteresowaniem, że wszystko kręci się też wokół pracy dziennikarskiej, która była moim zawodem przez blisko dwie dekady.

Wszystkie trzy tomy kosztują razem ponad 100 złotych - to świetna okazja, by zamówić sobie taki prezent pod choinkę albo samemu go komuś zrobić. Polecam, kawał znakomitej lektury, która usatysfakcjonuje pewnie większość maniaków komputerowych.

czwartek, 03 grudnia 2009
Książka o Moodle już dostępna

Pisałem niedawno o moich przymiarkach do Moodle, wspominałem też o przygotowywanej przez Helion książce "Tworzenie serwisów e-learningowych z Moodle 1.9". Książka jest już dostępna, można ją zamawiać w Helionie, zapewne za kilka dni pojawi się też w księgarniach. Mam nadzieję, że znacznie poprawi się dzięki temu znajomość tej platformy.

Tworzenie serwisów e-learningowych z Moodle 1.9
Autor: William Rice
Data wydania: 12/2009
Stron: 360
Cena książki: 57.00 zł
Tłumaczenie: Anna Borska
ISBN: 978-83-246-2241-2
Format: B5

Kliknij okładkę

Tworzenie serwisów e-learningowych z Moodle 1.9

Z opisu:

Książka "Tworzenie serwisów e-learningowych z Moodle 1.9" zawiera szczegółowy opis tworzenia edukacyjnej witryny i zarządzania kursem internetowym -- z podziałem na kolejne kroki całego procesu. Korzystając z tego podręcznika, dowiesz się także, jak udoskonalić zbudowaną już witrynę i zwiększyć jej możliwości (na przykład poprzez dodawanie elementów statycznych i interaktywnych, takich jak ankiety, dzienniki czy strony wiki). Podręcznik ten został skonstruowany w taki sposób, aby dostarczać praktycznej wiedzy pedagogom, szkoleniowcom, administratorom serwisu oraz autorom kursów, którzy chcą w pełni wykorzystać możliwości Moodle"a w celu poprawienia jakości i atrakcyjności kształcenia online, a także szkolenia w tradycyjnej formie -- podczas lekcji w szkolnej pracowni komputerowej.

niedziela, 13 lipca 2008
Książka: Tablice informatyczne. AJAX
Tablice informatyczne. AJAX
Autor: Marcin Lis
Data wydania: 07/2008
Stron: 6
Cena książki: 12.90 zł
ISBN: 83-246-1452-4
Format: A4
Numer z katalogu: 4396
czwartek, 10 lipca 2008
Książka: XHTML i CSS. Dostępne witryny internetowe
XHTML i CSS. Dostępne witryny internetowe
Autor: Jon Duckett
Data wydania: 07/2008
Stron: 488
Cena książki: 69.00 zł
Tytuł oryginału: Accessible XHTML and CSS Web Sites Problem Design Solution
Tłumaczenie: Radosław Meryk
ISBN: 978-83-246-1293-2
Format: 168x237
Numer z katalogu: 4400
Przykłady na ftp: 3022 kB
niedziela, 06 lipca 2008
Książka: Projektowanie nawigacji strony WWW
Projektowanie nawigacji strony WWW. Optymalizacja funkcjonalności witryny
Autor: James Kalbach
Data wydania: 06/2008
Stron: 424
Cena książki: 67.00 zł
Tytuł oryginału: Designing Web Navigation: Optimizing the User Experience
Tłumaczenie: Tomasz Walczak
ISBN: 978-83-246-1517-9
Format: 180x235
Numer z katalogu: 4403
Przykłady na ftp: 2857 kB
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 14