Paweł Wimmer - blog towarzyszący kursowi języka HTML w Helionie. Założony 10 czerwca 2006.
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zakładki:
A teraz ebooki
A to moje
Abonowane kanały Youtube
Adresy e-mail
Agregatory
Blogi
Książki i ebooki
Kursy polecane
Software
Witrynydarmowe liczniki - od 17.02.2008

Nowości Helionu


Skopiuj CSS
wtorek, 14 maja 2013
Microsoft Excel - panuj nad wykresami

W YouTube umieściłem screencast zatytułowany "Microsoft Excel - panuj nad wykresami". To potężne narzędzie potrafi onieśmielić wiele osób (kłopoty znajomych są tu akurat moją motywacją), a chyba większość użytkowników ogranicza tworzenie wykresów do najbardziej elementarnych technik, zwykle gotowców.

W screencaście staram się wytłumaczyć logikę tworzenia wykresów, pokazać wyraźnie trzy etapy tego procesu i odpowiadające im narzędzia. Czy mi się to udało, nie mnie oceniać, tym niemniej jest duża szansa, że zainwestowanie 12 minut w uważne obejrzenie tego filmu pozwoli zrozumieć, o co tu chodzi, a oszczędzić też dziesiątek godzin pracy i zbędnej frustracji. Zrozumienie pozwala zapamiętać, a odwrotna zależność nie jest prawdziwa.

Oryginalny film ma wymiary 1280x720 px, maksymalną rozdzielczość 720p (HD), którą warto włączyć. Polecam jak największy interfejs w YouTube.

https://www.youtube.com/watch?v=jk09uMp9-uc

wtorek, 05 lutego 2013
Duża promocja na ebooki webmasterskie

Należący do Helionu Ebookpoint od 5 do 10 lutego organizuje promocję na webmasterskie ebooki - 40% zniżki. A poniżej link do premierowego ebooka z serii Nieoficjalny podręcznik.

"HTML5. Nieoficjalny podręcznik", ebook - Matthew MacDonald - Ebookpoint.pl

13:55, prwimmer , eBooki
Link Komentarze (28) »
czwartek, 27 grudnia 2012
HTML 5 w Webmasterze

Plik:HTML5-logo.svg

W ostatnim czasie dopisałem do kursu HTML, do części referencyjnej, ok. 25 poleceń należących do specyfikacji HTML 5. W następnych tygodniach będę aktualizować także treść podręcznikową. Sama specyfikacja, jak wiemy, jest już na etapie "kandydackim", natomiast rekomendacja (czyli de facto wersja finalna) została zapowiedziana na 2014 rok. Z kolei na 2016 rok zapowiedziana jest wersja 5.1, która zapewne będzie zawierać niezbędne poprawki i uzupełnienia. Wygląda więc na to, że przerażająco odległa perspektywa 2022 roku, jaka przez kilka lat straszyła webmasterów, okazała się tylko strachem na wróble.

Spis poleceń

wtorek, 11 grudnia 2012
Webmasterskie bestsellery

Coraz więcej ciekawych tytułów można kupić w wersji elektronicznej, która jest po prostu wygodna w nawigacji i wyszukiwaniu treści. Polecam zatem parę webmasterskich i webeveloperskich bestsellerów w zaprzyjaźnionym Ebookpoint (to bundle druk+ebook):

"CSS3. Tworzenie nowoczesnych stron WWW" - Łukasz Pasternak - Ebookpoint.pl

"JavaScript. Aplikacje WWW" - Alex MacCaw - Ebookpoint.pl

"Splątana sieć Przewodnik po bezpieczeństwie nowoczesnych aplikacji WWW" - Michal Zalewski - Ebookpoint.pl

A przypominam też przy okazji swój poradnik dla studentów - jak tworzyć w Wordzie aparat naukowy w pracy naukowej i dyplomowej.

"Akademickie narzędzia Microsoft Word 2007" - Paweł Wimmer - Ebookpoint.pl

13:04, prwimmer , eBooki
Link Komentarze (18) »
niedziela, 09 grudnia 2012
Społeczności, społeczności…

Kilka dalszych polskich społeczności powstałych w ostatnich godzinach w Google+, a które mogą zainteresować szerszą publiczność.

Trzy z nich odnotowują powstawanie społeczności - polecam tutaj zatem:

Polska - Katalog społeczności - Google+

Społeczności - Google+

Social Media Polska - Google+

Z ciekawych przykładów:

Wikipedia Polska - Google+

Kindle.pl - Google+

Pogawędki o matematyce - Google+

Nauka - Google+

Książki (Polska) - Google+

23:01, prwimmer , Linki
Link Komentarze (9) »
piątek, 07 grudnia 2012
Społeczności w Google+

Wieczorem, 6 grudnia, Google uruchomił Społeczności, czyli de facto odpowiednik grup tematycznych w Facebooku. Bardzo ich brakowało, a teraz Google ma już chyba wszystkie główne narzędzia do utrzymania uwagi publiczności - do tej pory zdecydowanie przegrywał konkurencję, mierząc w liczbie minut spędzanych miesięcznie w serwisie.

Założyłem grupę Esperanto, do której zapraszam wszystkich zainteresowanych. To grupa o zasięgu światowym, nie ograniczam jej bynajmniej do polskiego środowiska. Językiem komunikacji jest naturalnie esperanto.

Esperanto - Google+

Polecam też grupę założoną przez Bartka Danowskiego, ebooki - liczna, żywa i ciekawa:

eBooki (Polska) - Google+

10:59, prwimmer , Linki
Link Komentarze (7) »
środa, 05 grudnia 2012
Świąteczny Pakiet Plus w Ebookpoint

600 książkowych bundli (zestawów druk plus ebook) przygotował Helion na święta (ważne do 14 grudnia). Najlepiej zacytować ofertę firmy:

Klasyczna wersja drukowana dostarczona przez księgarnię pod wskazany adres pocztowy, dodatkowo uzupełniona zostaje formatami elektronicznymi. Tuż po zakupie odnajdziesz je na swoim koncie w księgarni w Bibliotece ebooków. Sam decydujesz jakie formaty są Ci potrzebne. Książki dostępne w postaci w tej kategorii posiadają bowiem 3 opcje wyboru: zakup wersji drukowanej, zakup pakietu Druk PLUS eBook lub wyłącznie wersji elektronicznej (najczęściej w formacie PDF, Pub i Mobi).

Ebook podraża zestaw tylko o 10% ceny drukowanej.

http://ebookpoint.pl/kategorie/druk-plus-ebook

I własny komentarz. Sam coraz częściej korzystam z książki technicznej czy językowej w postaci elektronicznej. Zakup Kindle Touch okazał się bardzo udany i w moim czytniku pojawiło się już wiele tytułów - czy to kupionych w Ebookpoint, czy też w samym Amazonie, gdzie jest mnóstwo książeczek po kilka dolarów. Co więcej, wersje Mobi kupione w Ebookpoint posyłam jednym kliknięciem z poziomu księgarni na swoje konto w Amazonie, skąd automatycznie spływają mi do czytnika. Polecam.

sobota, 10 listopada 2012
Wykresy przestawne w Excelu - screencast

Jako uzupełnienie do wykładu o tabelach przestawnych w Microsoft Excel polecam prezentację o wykresach przestawnych.

Screencast został nakręcony w rozmiarach 1280x720, zatem polecam duży interfejs (np. cały ekran) i rozdzielczość 720p HD. Czas trwania: 5:47 min.

Bezpośredni adres w YT: https://www.youtube.com/watch?v=PWn6hCyiinA

środa, 07 listopada 2012
Tabele przestawne w Excelu - screencast

Jeśli do tej pory nie zmierzyłeś się z tabelami przestawnymi w Excelu, obejrzyj ten screencast - to fantastyczne narzędzie analityczne trzeba po prostu znać, jeśli od czasu do czasu posługujemy się danymi tabelarycznymi zawartymi w arkuszu kalkulacyjnym.

Screencast został nagrany w wymiarach 1280x720. Wybierz sobie w menu na dole odpowiednią rozdzielczość (do 720p HD), wykład możesz oglądać tutaj, w interfejsie YouTube lub nawet na całym ekranie. Czas trwania 8:51 min.

Adres w YT: http://www.youtube.com/watch?v=2d8gQ2G6c3U

sobota, 20 października 2012
Blog Witalni

Pod adresem Witalni, na platformie Blogger, został uruchomiony blog poświęcony rozmaitym aspektom zdrowego życia. Tworzy go grupa osób - to dopiero skromny początek, ale mamy nadzieję, że blog się sukcesywnie rozwinie.

Zdjęcie z jednego z wpisów - masowy bieg Biegnij Warszawo.

10:25, prwimmer , Linki
Link Komentarze (5) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 321