Paweł Wimmer - blog towarzyszący kursowi języka HTML w Helionie. Założony 10 czerwca 2006.darmowe liczniki - od 17.02.2008

Nowości Helionu


Blog > Komentarze do wpisu
Mikropłatności Google One Pass

Tę informację warto podać in extenso, za komunikatem prasowym Google.:

Warszawa, 16 lutego 2011 r. Google ogłosił dzisiaj uruchomienie Google One Pass, nowej usługi, która pozwala wydawcom w łatwy sposób sprzedawać subskrypcje, artykuły i inne treści online. Użytkownik odwiedzający witrynę wydawcy będzie mógł zalogować się i płacić za treści na każdej witrynie oferującej usługę One Pass. Treści zakupione za pośrednictwem usługi One Pass można odczytywać na wielu różnych urządzeniach, takich jak laptopy, telefony komórkowe i tablety.

Inicjatywa Google jest jasnym przykładem wspierania wysokiej jakości płatnych treści dziennikarskich. Nowy system płatności pozwala wydawcom na pełną kontrolę swoich treści, ceny, wyników sprzedaży i relację z konsumentami na atrakcyjnych komercyjnie warunkach. Mamy nadzieję, że One Pass szybko stanie się główną platformą dla łatwych płatności w sieci oraz w świecie urządzeń mobilnych i aplikacji i stanie się prawdziwą alternatywą dla dotychczas używanych systemów - powiedział Dr Andreas Wiele, Head of BILD Division and Magazines, Axel Springer AG.

Pracowaliśmy z wydawcami od dłuższego czasu, starając się znaleźć nowe sposoby na zaangażowanie czytelników, przyciągnięcie ruchu na stronę i zarabianie na treściach online - powiedział Carlo D'Asaro Biondo, dyrektor Google na region SEEMEA. Pracując z branżą wydawniczą i eksperymentując z wieloma różnorodnymi produktami, możemy stworzyć takie rozwiązania, które pomogą rozwijać branżę medialną online.

W ostatnich latach, Google tworzył i eksperymentował z wieloma różnymi produktami dla wydawców, takimi jak Fast Flip, First Click Free i Living Stories. Nowa usługa stanowi kolejny krok, dzięki któremu wydawcy otrzymują łatwy w implementacji system płatności, a użytkownicy dostają elastyczny i szybki dostęp do interesujących ich treści.

Co to oznacza? Na pierwszy rzut oka, szansę dla wszelkich wydawców treści. Google One Pass będzie realizowany we współpracy z usługą Google Checkout. Możliwość tworzenia płatności w systemie subskrypcji, pakietowym, czasowym czy per-per-article oznaczałaby tu dużą elastyczność, tym bardziej, że twórcy treści mogą swobodnie określać ceny, udostępniać część treści za darmo lub z rabatami. Obsłużone też zostaną dowolne platformy, na jakich użytkownicy uzyskują dostęp do treści.

A czy skorzystają z tego także osoby indywidualne, na przykład blogerzy? Tego jeszcze nie wiemy. Na razie zresztą system jest dostępny w kilku krajach (USA, Wielka Brytania, Kanada, Francja, Włochy, Niemcy, Hiszpania), ale pewnie zostanie za jakiś czas rozszerzony na inne kraje. Nie wiadomo też, jak wyglądałaby sprawa płacenia podatków.

Znaczna większość pomysłów Google jest udana, negatywnych wyjątków jest niewiele - oby ta usługa należała do tych pierwszych.

Chwilowo strona z rejestracją prowadzi do pomocy dla wyszukiwarki.

http://googleblog.blogspot.com/2011/02/simple-way-for-publishers-to-manage.html

http://www.google.com/landing/onepass/

Prezentacja Google One Pass
środa, 16 lutego 2011, prwimmer

Polecane wpisy

  • Budujemy

    W tym tygodniu powinny się pojawić dalsze udoskonalenia Google+ - takie przynajmniej dobiegają głosy z kręgów zbliżonych do Google. Po trzech tygodniach funkcjo

  • Google+ - czyżby już?

    Od szeregu osób dobiegają sygnały, że Google+ jest już publicznie dostępny - po prostu zalogowały się bez problemu. Zatem wypróbujcie, bo może to prawda - po pr

  • Na razie Plus

    Google+ to coś pośredniego między Google Buzz (podstawowe techniki), Twitterem i Facebookiem. Od momentu złożenia prośby o dostęp czekałem może ze dwie-trzy go

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: opi, *.zrodla.org.pl
2011/02/16 17:51:31
Bardzo dobra wiadomość. Byłem ciekaw, czy ktoś w Polsce wyjdzie z takim serwisem dla autorów.
-
prwimmer
2011/02/16 17:54:43
Ja się nawet dziwiłem, że Google nie daje żadnego sygnału - spodziewałem się, że szybciej to zrobi PayPal. A tu siurpryza.