Paweł Wimmer - blog towarzyszący kursowi języka HTML w Helionie. Założony 10 czerwca 2006.darmowe liczniki - od 17.02.2008

Nowości Helionu


Blog > Komentarze do wpisu
Fefoo - jak dodać wyszukiwarkę do przeglądarki

Jacek50 opisał u siebie w blogu ciekawie pomyślaną multiwyszukiwarkę Fefoo (bardzo polecam), natomiast ja, w charakterze "koreferatu", podam przepis, jak to nadzwyczaj użyteczne narzędzie dodać do przeglądarki.

Gdy przejdziesz na stronę http://fefoo.com/, w prawym, górnym rogu zobaczysz małą ikonkę add to nazwa przeglądarki - system rozpozna naszą przeglądarkę. A zatem, po kolei.

Chrome

 • Kliknij ikonę add to Google Chrome.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszki pasek adresowy i wybierz polecenie Edytuj wyszukiwarki.
 • Zaznacz myszką Fefoo.com i kliknij Ustaw jako domyślne.

Wypróbuj teraz działanie, wpisując w polu adresowym przykładowe wyszukiwanie :boo powstanie warszawskie. Wyskoczy lista książek w domyślnej wyszukiwarce książek, jaką jest Amazon. Ale wyskoczy też pasek Fefoo z wieloma innymi wyszukiwarkami książek, więc od razu możesz sprawdzić w nich obecność danego wyrazu kluczowego.

Firefox

 • Kliknij ikonę add to Firefox.
 • Na stronie dodatków do Firefoksa kliknij Download now, aby zainstalować Fefoo search app.
 • W wyświetlonym okienku Dodawanie wyszukiwarki zaznacz pole wyboru Ustaw jako aktywną i kliknij Dodaj.

Wypróbuj teraz działanie, wpisując w polu wyszukiwania przykładowe wyszukiwanie :em firefox. Jeśli korzystasz z poczty webowej, jak Gmail, Yahoo! Mail czy Hotmail, wyszukiwarka wyświetli wiadomości z podanym wyrazem kluczowym. A gdy zapytasz :tw powstanie warszawskie, dostaniesz wyniki z Twittera (w czasie rzeczywistym).

Opera

 • Kliknij ikonę add to Opera.
 • Skopiuj do schowka adres URL wyświetlony w pierwszym polu.
 • W kolejnym polu kliknij prawym przyciskiem myszki i wybierz Utwórz wyszukiwarkę.
 • Podaj jakieś słowo kluczowe, np. fefoo.
 • W polu adresu wklej skopiowany adres.
 • Ustaw Fefoo jako domyślną wyszukiwarkę i jako wyszukiwarkę szybkiego wybierania.

Wypróbuj teraz działanie, wpisując w polu wyszukiwania przykładowe polecenie :ez To jest wpis w Twitterze z poziomu Fefoo. Jeśli masz konto w Twitterze, uruchomiony zostanie interfejs Twittera z podanym ciągiem znaków - wystarczy wtedy kliknąć Update.

Internet Explorer

 • Kliknij ikonę add to Internet Explorer.
 • W wyświetlonym okienku dodawania wyszukiwarki zaznacz pole wyboru Ustaw jako domyślnego dostawcę wyszukiwania (uff... co za osobliwa nazwa...) i kliknij Dodaj.

Wypróbuj teraz działanie, wpisując w polu wyszukiwania przykładowe polecenie blip. Wyszukiwarka znajdzie w Google'u wystąpienia wyrazu kluczowego blip. A jeśli podasz polecenie :i gepard, wyświetli zdjęcia gepardów w domyślnej wyszukiwarce fotografii, jaką jest Bing.

Listę poleceń znajdziesz w Fefoo po wybraniu Tools | ls. Możesz także wpisać w wyszukiwarce :ls.

Zapamiętaj kilka czy kilkanaście najbardziej przydatnych poleceń, aby swobodnie je używać w swojej przeglądarce. Opis posługiwania się Fefoo znajdziesz u Jacka.

piątek, 31 lipca 2009, prwimmer

Polecane wpisy

 • Gmail - tekst w miejsce ikon

  W nowym interfejsie Gmaila (jeszcze jest opcjonalny, ale zapewne w tym roku będzie już na stałe) kłopot sprawiają ikony w menu - czasem trzeba się zastanawiać,

 • Jak utworzyć album fotografii w Google+

  Znaczenie składnicy fotografii Picasa Web Albums wzrośnie wydatnie z chwilą pojawienia się serwisu społecznościowego Google+, który wprowadził nowe zasady umies

 • Daj się dodać w Google+

  Na stronie http://widgetsplus.com jest kreator, za pomocą którego możemy wygenerować widżet dla blogu czy strony internetowej, pozwalający czytelnikom dodać po

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2009/07/31 08:35:57
W Firefox Portable działało przez chwilę i się zbuntowało, startuje zawsze od Google, mimo widocznej ikonki fefoo - ciekawe... W IE działa OK - wygodne.
-
prwimmer
2009/07/31 09:14:48
Im więcej używam, tym bardziej mi się podoba.
-
Gość: gdzie tu sens, *.agh.edu.pl
2009/08/02 08:16:32
gdzie jest sens używania tego fifu, skoro i tak używa wyszukiwarek google czy bing? A moze chodzi o to, ze to kolejny wykradacz danych z naszych komputerow? Taka nakładka na nakładkę nakładki, która cichcem robi różne inne rzeczy??
Ludzie, opamiętajcie się...
-
frant3
2009/08/02 08:40:16
W Operze też nie działa Fefoo (działa jako Google z ikonką Fefoo).
-
Gość: arm, *.chello.pl
2009/08/02 11:03:17
kolejne gó**o - szkoda czasu
-
prwimmer
2009/08/02 11:48:49
@arm - czy zechciałbyś jakoś uzasadnić tę wiekopomną myśl?
-
prwimmer
2009/08/02 11:50:00
@Gość - przeczytaj jeszcze raz, to może chwycisz sens. A jakich "cichcach" mówisz? Jakieś konkrety może?