Paweł Wimmer - blog towarzyszący kursowi języka HTML w Helionie. Założony 10 czerwca 2006.darmowe liczniki - od 17.02.2008

Nowości Helionu


Blog > Komentarze do wpisu
Google Friend Connect już działa

Po kilku miesiącach oczekiwania dostałem wreszcie zaproszenie do założenia konta Google Friend Connect. Jest tam kreator, w którym kolejno podajemy dane - w pewnym momencie konieczne jest pobranie dwóch plików HTML i przesłanie ich na serwer. Niestety, nie wiem, jak zrobić to w Blox.pl i czy w ogóle jest to możliwe.

Za to bez problemu można założyć GFC w witrynie internetowej, natomiast w Bloggerze przesyłanie tych dwóch plików jest w ogóle zbyteczne - omijamy je po prostu, pobieramy kod skryptu i wstawiamy w blogu gadżet HTML/JavaScript, w który wklejamy skopiowany kod. Do założonej społeczności mogą dołączyć czytelnicy mający konto Gmail, AOL, Yahoo Mail lub OpenID.

Przy okazji, już wiadomo, do czego służą profile w Google, o których pisałem miesiąc temu. To z nich pochodzą niektóre dane osób dołączających do GFC.

Google Friend Connect

A tu możesz się zaprzyjaźnić z Przemelkiem.

piątek, 05 grudnia 2008, prwimmer

Polecane wpisy

  • Microsoft Excel - panuj nad wykresami

    W YouTube umieściłem screencast zatytułowany "Microsoft Excel - panuj nad wykresami". To potężne narzędzie potrafi onieśmielić wiele osób (kłopoty zna

  • Wykresy przestawne w Excelu - screencast

    Jako uzupełnienie do wykładu o tabelach przestawnych w Microsoft Excel polecam prezentację o wykresach przestawnych. Screencast został nakręcony w rozmiarach

  • Tabele przestawne w Excelu - screencast

    Jeśli do tej pory nie zmierzyłeś się z tabelami przestawnymi w Excelu, obejrzyj ten screencast - to fantastyczne narzędzie analityczne trzeba po prostu znać, je

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Google Friend Connect już dostępne z IT Tech Blog
W końcu możemy zacząć wykorzystywać profile Google. Dzisiaj udostępniono Google Friend Connect. Includujemy albo kod .js albo wgrywamy 2 pliki na serwer + kod na stronie i mamy gotowy mini społecznościowy plugin dla naszej strony : Kolejna fun... »
Wysłany 2008/12/05 08:22:56
Komentarze
Gość: Dybiosh, *.adsl.inetia.pl
2008/12/05 00:17:56
Google szaleje z tymi zmianami - właśnie przed chwilką zmienili GReadera. Póki co wolałem starszego, ale jeszcze nie zapoznałem się dogłębnie z nową wersją także mogę zmienić zdanie :)
-
2008/12/05 00:29:24
Nowy ma ładniejszą czcionkę (rzecz gustu, naturalnie), ale najlepszym usprawnieniem są te zwijane moduły.
-
Gość: Galaktyczny Edek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/12/05 09:28:20
Od dziś rana (tj. północy czasu kalifornijskiego) również iGoogle ubiera się w nową skórkę. Ta nowa jest z pionowymi kategoriami (są po lewej).
-
2008/12/05 09:35:10
@Edek - rozumiem, że polska wersja, bo angielska już od jakiegoś czasu jest w wersji 2.0 (?).
-
Gość: Galaktyczny Edek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/12/05 10:01:53
Tak, wersja polska. Zapomniałem. To znaczy nie tylko polska, ale generalnie "nieangielskie". Przyznam, że mogliby zrobić jeszcze prostą rzecz, w ramach tych wersji "nieangielskich" - dać retortę labs w Gmailu nie tylko w wersji US English. Dla mnie to tyle niezrozumiałe, że te nowe funkcje mają i tak opisy "nie po angielsku" (na przykład mają po polsku), więc zastanawia mnie gdzie tu jest sens.

A co tego niedawnego szaleństwa Google, to najbardziej spodobała mi się prawdziwie prywatna możliwość dzielenia się zdjęciami w Picasie Web picasa.google.com/support/bin/answer.py?answer=39551 oraz dodanie funkcji istniejących tylko w wersji angielskiej dla 38 (chyba 38) wersji językowych. To zmiany zdaje się z wczoraj lub przedwczoraj.
-
2008/12/05 10:24:07
Tak, to na pewno urobek z tego tygodnia. Natomiast nie zauważyłem, kiedy pojawiła się w polskiej wersji technika wyodrębniania twarzy ze zdjęć, która w angielskiej była już parę miesięcy temu.
Tak nawiasem, to właśnie przyjemna cecha aplikacji sieciowych - jak program instalujemy w desktopie, to po jakimś czasie jedni mają niezmiennie najnowsze wersje, inni wersję minus jeden, inni minus dwa itd. Jeszcze nie tak dawno temu odnotowywałem w statystykach Internet Explorera... 5! A w Sieci wszyscy (pomijając wersje językowe) mają od razu tę najnowszą.
-
Gość: volfen, *.chello.pl
2008/12/06 00:00:17
"Przy okazji, już wiadomo, do czego służą profile w Google, o których pisałem miesiąc temu. To z nich pochodzą niektóre dane osób dołączających do GFC."
TO sie po części wyjaśniło, ale wydaje mi się że jeszcze zaprezentują coś ciekawego.