Paweł Wimmer - blog towarzyszący kursowi języka HTML w Helionie. Założony 10 czerwca 2006.darmowe liczniki - od 17.02.2008

Nowości Helionu


Blog > Komentarze do wpisu
Google Maps po nowemu

W Google Maps (ale google.com, nie google.pl) pojawiły sie nowe elementy interfejsu. Nad suwakiem powiększania widoczna jest postać ludzika, którą możemy przeciągać na mapę. Gdy oglądany obszar zawiera widok ulic, opracowane już miejsca są pokazywane jako niebieskie, nieregularne obszary - przeciągnięcie ludzika nad obszar i upuszczenie go powoduje wyświetlenie widoku ulicy. Jest to wygodne, gdyż w ten sposób wiemy, gdzie są dostępne widoki ulic.

Na poniższej ilustracji czerwony okrąg pokazuje startowe miejsce ludzika, natomiast niebieski - pozycję w trakcie przeciągania. Zwróć uwagę na niebieskie obszary na mapie Francji.

NoweGMaps01

Widok paryskiej ulicy po upuszczeniu ludzika - w prawym, dolnym rogu masz podgląd mapy, gdzie także możesz przesuwać figurkę.

NoweGMaps02

środa, 26 listopada 2008, prwimmer

Polecane wpisy

  • Microsoft Excel - panuj nad wykresami

    W YouTube umieściłem screencast zatytułowany "Microsoft Excel - panuj nad wykresami". To potężne narzędzie potrafi onieśmielić wiele osób (kłopoty zna

  • Wykresy przestawne w Excelu - screencast

    Jako uzupełnienie do wykładu o tabelach przestawnych w Microsoft Excel polecam prezentację o wykresach przestawnych. Screencast został nakręcony w rozmiarach

  • Tabele przestawne w Excelu - screencast

    Jeśli do tej pory nie zmierzyłeś się z tabelami przestawnymi w Excelu, obejrzyj ten screencast - to fantastyczne narzędzie analityczne trzeba po prostu znać, je

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Jurgi Filodendryta, 80.54.22.*
2008/11/26 02:09:59
Mnie to zaimponowało: ittechblog.pl/2008/04/19/rewolucja-3d-google-earth-43/
-
Gość: Bigismall, *.npc.pl
2008/11/26 08:44:55
Szkoda, że nowy interfejs nie jest jeszcze domyślnym, dla map tworzonych przy użyciu API. Z drugiej zaś strony, API pozwala na tworzenie dowolnych kontrolek, więc pewnie uznali że to zbędny zabieg.
-
Gość: Galaktyczny Edek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/11/26 08:59:33
Pawle, przepraszam że rozwalam ci wątki :-/ ale nie wiem czy zetknąłeś się z chińską odmianą Firefoksa www.readwriteweb.com/archives/firefox_china_edition_everything_a_local_browser_should_be.php ?
-
2008/11/26 09:02:40
Heh, zdecydowanie bardziej by tu pasowała jako logo panda wielka :-)
-
Gość: Galaktyczny Edek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/11/26 09:22:28
To prawda :-) Przyznam, że ta chińska wersja jest bardzo smakowita. ma tylko dwie wady - niektóre serwisy są mimo wszystko dostosowane do chińskiego odbiorcy (na przykład kondycja giełd w Pekinie, na prawym panelu - nie ma chyba możliwości zmiany tego stanu lub ukrycia elementu) oraz niektóre przyciski nie są jeszcze opisane w angielszczyźnie. Natomiast - o dziwo! - moduł pogody jest w stanie pokazywać pogodę w Poznaniu :-) Niektóre pomysły sa zaś wyborne - magazynowanie obrazków ściągniętych z Netu czy przeglądanie historii (po lewej) są rozwiązane wręcz idealnie. Nie maiłbym nic przeciw szybkiej polonizacji (język/funkcje) tej wersji!
-
Gość: Galaktyczny Edek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/11/26 12:13:11
Po nieco dłuższym przetestowaniu tej wersji z Państwa Środka dochodzę do wniosku że ta nowa wersja jest fajna, ale z gatunku "jeszcze nie teraz, ale koniecznie trzeba sobie zrobić zakładkę i wrócić po kilku miesiącach". Użyteczność jest bardzo dobra, tyle że niezbyt dostosowana do polskiego użytkownika. Nowe funkcje są bardzo poręczne, idące trochę w stronę Flocka.