Paweł Wimmer - blog towarzyszący kursowi języka HTML w Helionie. Założony 10 czerwca 2006.darmowe liczniki - od 17.02.2008

Nowości Helionu


Blog > Komentarze do wpisu
Youbookmarks - zakładki i czytnik w jednym

Pod adresem youbookmarks.com znajduje się polski serwis Youbookmarks (w stadium beta), który jest połączeniem czytnika kanałów informacyjnych RSS i serwisu zakładkowego. Po założeniu konta można wykorzystać popularne kanały zgromadzone w serwisie na liście 50 najlepszych źródeł, jak i dodać własne kanały. Serwis ma obszerne opcje konfiguracyjne - pozwala m.in. importować standardowe pliki OPML z listą kanałów, jeśli wcześniej korzystaliśmy z innego czytnika potrafiącego taki plik wyeksportować. To zresztą standard - możesz to zrobić w Google Readerze, Flocku czy FeedDemonie. Odwrotna operacja też jest możliwa - zaabonowane kanały można zapisać jako OPML. Jest jeszcze eksport i import zakładek, a na implementację czeka prosty moduł do wymiany wiadomości, podobnie jak kalendarz i miniblog. Jest też dodatek do Firefoksa - działa w 3.01.

To dość "mocarstwowo" zakrojony serwis, idący szerokim frontem - nie zdziwiłbym się, gdyby wyrosło z tego z czasem coś w rodzaju Zenbe. Na razie Youbookmarks robi wrażenie placu budowy, interfejs nie grzeszy specjalną urodą i jednolitością, ale gdzieś tam w tle widać solidny zamysł, który wymaga teraz drobiazgowego dopracowania. Nie ulega wątpliwości, że to reprezentant rozwijającej się błyskawicznie kategorii aplikacji sieciowych, które pozwalają użytkownikom korzystać z danych z dowolnego komputera. Myślę, że deweloperzy Youbookmarks jeszcze nas niejednokrotnie zaskoczą - w tej chwili, przy wszystkich niedostatkach serwisu, trudno go jeszcze traktować jako stronę startową i organizatora życia online, ale zdecydowanie polecam wypróbowanie i zaglądanie, co się na owym placu budowy dzieje. Ciekawe, tak nawiasem, czy autorzy wykorzystają w którymś momencie różne google'owe API - integracja danych z różnych źródeł to jedno z najsmaczniejszych dań współczesnego Internetu.

Gwoli ścisłości: deweloperzy to jednoosobowa załoga w postaci Piotra Jóźwiaka. który samotnie zmaga się z kodem.

I jeszcze kilka migawek.

Czytnik RSS:

youbookmarks01

Zakładki:

youbookmarks02

Ustawienia:

youbookmarks03

środa, 23 lipca 2008, prwimmer

Polecane wpisy

  • Budujemy

    W tym tygodniu powinny się pojawić dalsze udoskonalenia Google+ - takie przynajmniej dobiegają głosy z kręgów zbliżonych do Google. Po trzech tygodniach funkcjo

  • Google+ - czyżby już?

    Od szeregu osób dobiegają sygnały, że Google+ jest już publicznie dostępny - po prostu zalogowały się bez problemu. Zatem wypróbujcie, bo może to prawda - po pr

  • Na razie Plus

    Google+ to coś pośredniego między Google Buzz (podstawowe techniki), Twitterem i Facebookiem. Od momentu złożenia prośby o dostęp czekałem może ze dwie-trzy go

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: PiotekJ, *.internetdsl.tpnet.pl
2008/07/23 23:39:14
Dziękuje za notkę Panie Pawle :)

Odnośnie rozszerzenia dopiero dziś czytałem, że Firefox 3.1 Alpha może pojawić się w piątek, a tu proszę są już tacy co go mają :) profilaktycznie zmieniłem zakres wersji w plikach manifestu - powinno pomóc, proszę sprawdzić.

Wygląd interfejsu można sobie zmieniać w ustawieniach (7 theme + tapety). Jako startowy został wybrany theme najmniej obciążający przeglądarkę (w szczególności FF3, który ma ewidentne problemy z renderowaniem bardziej złożonych graficznie stron) osobiście wróciłem do FF2 i czekam na poprawioną trójkę

Jeszcze raz dziękuje.
-
2008/07/23 23:46:01
Ja mam FF 3.01, nie 3.1 :-)
Wypróbuję oczywiście, dziękuję.
-
Gość: PiotrekJ, *.internetdsl.tpnet.pl
2008/07/24 00:24:22
Mój błąd, przepraszam. Zainstalowałem FF3.0.1 razem z toolbarem i działa poprawnie. Proszę spróbować w toolbarze wpisać mój nick - "piotrekj" i pobrać moje ulubione z serwisu.
-
2008/07/24 00:29:04
U mnie działa zapisywanie zakładek w serwisie, natomiast All jest głuche.
-
Gość: PiotrekJ, *.internetdsl.tpnet.pl
2008/07/24 01:08:46
zapraszam do pomocy :)
Jak obsługiwać youbookmarks toolbar - youbookmarks.com/help/?id=answer&item=53
-
2008/07/24 01:32:10
No tak, stara zasada RTFM, czyli Read the Fucky Manual :-)
-
2008/07/24 07:32:08
Pogadali i poszli spać.
Mnie się podoba - serwis już w tej chwili ma najpotrzebniejsze funkcje i jest czytelny. A główną funkcją - jak wynika z opisu - miał być agregator "niusów", z oceną, komentarzami, tagami ułatwiającymi odnalezienie itd. - czytnik i zakładki to "narzędzia dodatkowe".
Trochę "doszlifować " i może być przebojowy serwis.
Na razie widzę jedną wadę (ale dość poważną) - wyszukiwanie informacji kuleje, nie ma żadnego niusa z mojego bloga :-))
-
Gość: PiotekJ, *.internetdsl.tpnet.pl
2008/07/24 22:19:43
@one.jack - każdy z modułów ma własne szukaj'ki. Informacje z twojego bloga na 100% znajdzie wyszukiwarka w czytniku (przeszukuje całe archiwum subskrybowanych kanałów (1 973) na ten moment łącznie 87 708 wiadomości ). Multi wyszukiwarka pojawi się niebawem :)
-
Gość: , 80.48.71.*
2008/07/24 23:53:45
nie wiem jak mam tego uzywac, zarowno ulubione jak i rssy mi odrzuca, bo pliki maja wiecej niz 100kb...jakies kretynskie ograniczenie...
-
2008/07/25 09:11:15
@PiotrekJ
Moje rozczarowanie Youbookmarks wynikało z faktu, że na stronie głównej - tzn. tam, gdzie są dodane newsy oraz jest możliwość ich komentowania i oceniania - nie ma żadnego wpisu z mojego bloga... Żartuję oczywiście.
Za to gdy - tak jak mówisz - wejdziemy do wyszukiwarki czytnika - można szaleć. Sprawdziłem - działa fajnie, znalazłem za każdym razem wiadomości z różnych źródeł na opisywane ostatnio przeze mnie serwisy.
Pisałem o doszlifowaniu - drobne sprawy, np. chwilę szukałem wyszukiwarki w readerze - "szukaj" małymi literkami na dole strony. Niusy na stronie głównej są oceniane, ale nie wpływa to na ich pozycję na liście. I jeszcze kilka drobnych rzeczy - ale ogólnie szacunek, fajna rzecz.